Takvim Arkası En Güzel ve Özel Paylaşımlar

Resurullah Efendimiz Buyurdular : “Size bereket ayı olan Ramazan..

“Size bereket ayı olan Ramazan ayı geldi. Bu ayda Allah sizi (hayırlarla) kuşatıp rahmetini indirir, hatâları (günahları) siler, bu ayda yapılan duâları kabul eder. Allâhü Teâlâ bu ayda sizin hayırda yarışmanıza bakar ve meleklerine sizinle iftihâr eder…” (Hadîs-i Şerîf, et-Tergîb ve’t-Terhîb)

“Size bereket ayı olan Ramazan ayı geldi. Bu ayda Allah sizi (hayırlarla) kuşatıp rahmetini indirir, hatâları (günahları) siler, bu ayda yapılan duâları kabul eder. Allâhü Teâlâ bu ayda sizin hayırda yarışmanıza bakar ve meleklerine sizinle iftihâr eder...” (Hadîs-i Şerîf, et-Tergîb ve’t-Terhîb)

 

-Hz. Muhammed’in Gülümsemesi-

Bir gün Resulullah (s.a.v) gülümseyerek göğe bakıyordu, bir adam Hz. Muhammed’in gülmesinin sebebini sorunca Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdular: Evet göğe bakıyordum, iki melek, kendi yerinde ibadetle meşgul olan mümin bir kulun gece gündüz yaptığı ibadetlerinin mükafatını yazmaları için yeryüzüne indiler, fakat onu, hasta olduğundan dolayı ibadetgahında bulamayınca göğe çıkıp Hak Teala’ya şöyle arz ettiler: Ey Rabbimiz! Biz o mümin kulun ibadetini yazmak için her zamanki gibi onun ibadetgahına gittik, fakat onu orada bulamadık, hasta yatağına düşmüştü.

ALLAH-u Teala, o meleklerin cevabında şöyle buyurdu: O mümin kul, hasta yatağında olduğu sürece, her gün ibadetgahında olduğu zaman ona yazdığınız her günün sevabı miktarınca ona sevap yazın. Hasta yatağında olduğu müddetçe onun hayır amellerinin mükafatı bana aittir; onun mükafatını ben vereceğim.

Facebook Yorumlar
27 Mayıs 2017 - 12:36 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.
Rüyada Adres Görmek
AMELLER MÜKÂFÂTINA GÖRE BEŞ KISIMDIR AMELLER MÜKÂFÂTINA GÖRE BEŞ KISIMDIR
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Âdemoğlunun yaptığı her .. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Âdemoğlunun yaptığı her ..
TERAVİH NAMAZINA DÂİR BAZI BİLGİLER TERAVİH NAMAZINA DÂİR BAZI BİLGİLER
Peygamber Efndimiz (s.a.v.) Buyurdular; “Cömertlik güzeldir, fakat… Peygamber Efndimiz (s.a.v.) Buyurdular; “Cömertlik güzeldir, fakat…
Tarihte Bugün 30 Mayıs 2017  Anadolu Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad’ın .. Tarihte Bugün 30 Mayıs 2017 Anadolu Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad’ın ..
SON DAKİKA