Takvim Arkası En Güzel ve Özel Paylaşımlar

Peygamber Efndimiz’in (s.a.v.) Bir Mucizesi

Vasile bin Eska’ (r.a.) anlatıyor: Ben Ashab-ı Suffe’den idim. Arkadaşlarım çok açıktıklarını söyleyip: “Resulullah’a git, bize yiyecek bir şeyler iste” dediler.  Bende Resüllah’a gidip: “Ya Resulallah! Arkdaşlarım çok acıktılar.” dedim. Peygamber efendimiz (s.a.v.) hemen: “Ya Aişe, yanında yiyecek bir şey var mı?” buyurdular. Hz. Aişe: “Ya Resulallah Yanımda sadece birkaç ekmek parçası var.” dedi. “Onarı […]

13 Mayıs 2017 - 16:34 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.
Peygamber Efndimiz’in (s.a.v.) Bir Mucizesi

Vasile bin Eska’ (r.a.) anlatıyor: Ben Ashab-ı Suffe’den idim. Arkadaşlarım çok açıktıklarını söyleyip: “Resulullah’a git, bize yiyecek bir şeyler iste” dediler.  Bende Resüllah’a gidip: “Ya Resulallah! Arkdaşlarım çok acıktılar.” dedim. Peygamber efendimiz (s.a.v.) hemen: “Ya Aişe, yanında yiyecek bir şey var mı?” buyurdular. Hz. Aişe: “Ya Resulallah Yanımda sadece birkaç ekmek parçası var.” dedi. “Onarı getir” buyurdular. Bir torbanın içinde getirdi. Resulüllah (s.a.v.) bir tabak istedi. Ekmekleri tabağa boşalttı. Eliyle ekmek parçalarını karıştırmaya başladı. Tabaktaki ekmekler çoğaldı, nihayet tabak doldu.
“Ya Vasile,  git, arkdaşlarından on kişiyi çağır, seninle on kişi olsunlar” buyurdu. Ben de arkdaşlarımı çağırdım. Benimle beraber on kişi gittik. Peygamber Efendimiz (s.a.v.):

“Buyurun, oturun. “Bismillah” diyerek başlayın. Tabağın etrafından alın, üstünden, ortasından almayın. Zira bereket yemeğin üstüne iner.”  buyurdular. Yediler  ve hepsi de doydu. Sonra kalktılar. Tabakta Resülüllah’ın ilk koyduğu kadar ekmek kaldı. Eliyle ekmek parçalarını tekrar karıştırmaya başladı.

Tabak doluncaya kadar ekmekler çoğaldı. Sonra:”Ya Vasile, git arkadaşlarından on kişiyi çağır.” buyurdu. Ben on kişi daha getirdim. “Buyurun, oturun.” buyurdu. Onlarda oturup doyuncaya kadar yediler. Sonra kalkıp gittiler. “On kişi daha getir’ buyurdu.” Ben de getirdim. Onlar da doyup kalktılar.

“Başka kimse kaldı mı?” buyurdular.
“Evet, on kişi kaldı.” dedim.
“Git, onları da çağır.” buyurdu. Gidip onları da çağırdım.
“Buyurun, oturun?” buyurdular. Onlar da oturup doyuncaya kadar yediler. Sonra kalkıo gittiler. Tabakta yine ilk koydukları kadar kalmıştı. Bana: “Ya Vasile, bunu Aişe’ye götür.” buyurdular.

Facebook Yorumlar
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER