Takvim Arkası En Güzel ve Özel Paylaşımlar

Peygamber Efndimiz (s.a.v.) Buyurdular; “Cömertlik güzeldir, fakat…

 Peygamber Efndimiz (s.a.v.) Buyurdular; “Cömertlik güzeldir, fakat zenginlerde daha güzeldir.” (Hadîs-i Şerîf, Kenzu’l-Ummâl)

 

Peygamber Efndimiz (s.a.v.) Buyurdular; "Cömertlik güzeldir, fakat...

Peygamber Efndimiz (s.a.v.) Buyurdular; “Cömertlik güzeldir, fakat…

 

Resulullah (s.a.v)’ın Ağlaması
Resulullah (s.a.v) Ümmi Seleme’nin evinde bulunduğu bir gece yarısı uykudan kalkıp evin karanlık bir köşesinde dua ve ağlamakla (Allah’a yalvarıp yakarmakla) meşgul oldu. Ümmi Seleme, Resulullah (s.a.v)’ı yatağında görmeyince, kalkıp onu aramaya koyuldu. Bir de baktı ki Resulullah (s.a.v), evin karanlık bir köşesinde durup ellerini göğe kaldırmış, ağlayarak Allah’a şöyle yalvarıp yakarıyor:
“Allah’ım! Bağışladığın nimetleri benden esirgeme. Beni, düşmanların gülüş vesilesi kılma, kıskançları bana musallat etme.
Allah’ım! Beni kurtardığın kötülük ve çirkinliklere geri çevirme.
Allah’ım! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi başıma bırakma; kendin beni her şeyden ve her afetten koru.”
Ümmi Seleme Resulullah (s.a.v)’ın bu durumunu görünce, ağlayarak kendi yerine döner. Resulullah (s.a.v) Ümmi Seleme’nin ağlama sesini duyunca, ona doğru gidip ağlamasının sebebini sorur.
Ümmi Seleme:
“Ya Resulullah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz Allah katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza ve Allah’ın geçmiş ve gelecek bütün kusurlarınızı affetmesine rağmen Allah’tan böyle korkuyor, sizi düşmanların gülüş vesilesi kılmamasını, kurtardığı kötülük ve çirkinliklere geri çevirmemesini, bir an bile kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!” der.
Resulullah (s.a.v) ona cevabında:
“Nasıl korkmayayım, nasıl ağlamayayım, nasıl kendi akıbetimden endişelenmeyeyim, nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysa ki Allah Teala, Hz. Yunus’u bir an kendi haline bıraktı ve onun başına, gelmemesi gereken şeyler geldi!” buyurdu.

 

Facebook Yorumlar
02 Haziran 2017 - 22:56 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.
Rüyada Adres Görmek
AMELLER MÜKÂFÂTINA GÖRE BEŞ KISIMDIR AMELLER MÜKÂFÂTINA GÖRE BEŞ KISIMDIR
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Âdemoğlunun yaptığı her .. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Âdemoğlunun yaptığı her ..
TERAVİH NAMAZINA DÂİR BAZI BİLGİLER TERAVİH NAMAZINA DÂİR BAZI BİLGİLER
Tarihte Bugün 30 Mayıs 2017  Anadolu Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad’ın .. Tarihte Bugün 30 Mayıs 2017 Anadolu Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad’ın ..
ZEKÂT CİMRİLİKTEN, KÖTÜ AHLÂKTAN TEMİZLER ZEKÂT CİMRİLİKTEN, KÖTÜ AHLÂKTAN TEMİZLER
SON DAKİKA