Takvim Arkası En Güzel ve Özel Paylaşımlar

AMELLER MÜKÂFÂTINA GÖRE BEŞ KISIMDIR

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: Ameller karşılıklarına göre beş kısımdır. Karşılığı bir misli olan, vacip kılan, karşılığı on misli olan, karşılığı yedi yüz misli olan ve sevabını Allâhü Teâlâ’dan başkasının bilmediği ameller. 1- Karşılığı bir misli olan amel: Bir kimse bir günah işler onun karşılığında bir günah yazılır. Bir kimse hayırlı bir amel işlemeye niyet eder […]

03 Haziran 2017 - 23:41 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.
AMELLER MÜKÂFÂTINA GÖRE BEŞ KISIMDIR

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular:

Ameller karşılıklarına göre beş kısımdır.

Karşılığı bir misli olan, vacip kılan, karşılığı on misli olan, karşılığı yedi yüz misli olan ve sevabını Allâhü Teâlâ’dan başkasının bilmediği ameller.

1- Karşılığı bir misli olan amel: Bir kimse bir günah işler onun karşılığında bir günah yazılır. Bir kimse hayırlı bir amel işlemeye niyet eder fakat işleyemezse ona da bir sevap yazılır.

2- Vacip kılan amel: Allâhü Teâlâ’dan başka hiçbir şeye ibadet etmeden; şirk koşmadan Rabbinin huzuruna varan kimseye cennet vacip olur. Allâhü Teâlâ’ya şirk koştuğu halde Rabbinin huzuruna varan kimseye de cehennem vacibtir.

3- Karşılığı on misli olan amel: Kim bir hayır işlerse karşılığı on mislidir.

4- Karşılığı yedi yüz misli olan amel: Allâhü Teâlâ yolunda hizmet eden veya onun yolunda infak eden (malını harcayan) kimseye yedi yüz sevap yazılır.

5- Sevabını Allâhü Teâlâ’dan başkasının bilmediği amel de oruçtur. (Tenbihü’l-Gâfilîn)

MUTFAĞIMIZ: SEBZELİ ET KAVURMASI

Malzemeler: 250 gram kırmızı et, 250 gram mantar, 2 adet yeşil biber, 2 adet kırmızıbiber, 4 adet orta boy domates, tuz, karabiber, kimyon, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, taze kekik, 3 diş sarımsak, 2 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı biber salçası.

Hazırlanışı: Eti kuşbaşı doğrayınız. Mantarları ve biberleri ince ince, kabuklarını soyduğunuz domatesleri küp küp doğrayınız. Sarımsağı kıyınız. Zeytinyağını ve etleri tencereye koyup, suyunu çekene kadar kavurunuz. Domates dışındaki sebzeleri ekleyip, 1-2 kez karıştırın. Domatesi, baharatları ve kekiği ilave ederek 1-2 kez karıştırıp; salçası ve suyunu ekleyiniz. Kısık ateşte suyunu çekene kadar pişiriniz.

Facebook Yorumlar
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER